Wysokiej jakości content

Nieśmiertelny content – od zawsze miał ogromny wpływ na pozycjonowanie stron internetowych. I nie zanosi się na to, żeby coś się w tym aspekcie zmieniło. Dlatego niezbędne jest zadbanie o naprawdę dobrą, wartościową zawartość strony – zarówno w ocenie użytkownika, jak i algorytmów Google.

Czym właściwie jest content ?

To przede wszystkim treść na stronie, która powinna spełniać kilka podstawowych elementów i być:

  • unikalna,
  • przydatna i informacyjna,
  • wiarygodna,
  • ciekawsza i bardziej pomocna niż na stronach konkurencji,
  • zaprezentowana w atrakcyjny sposób,
  • aktualna,
  • zachęcająca.


Ważne jest także, by teksty sprawiały wrażenie napisanych przez eksperta. W tym celu należy używać fraz kluczowych oraz wyrażeń powiązanych. Nie można jednak przesadzać – nadmierne nasycenie tekstu słowami kluczowymi nie jest mile widziane zarówno przez algorytmy Google, jak i samego użytkownika. Tekst ma być naturalny, fachowy, tematyczny, ale też prosty w odbiorze. Ciągłe powtarzanie wyrażeń, na które chcemy pozycjonować naszą stronę, nie jest dobrym rozwiązaniem. Pisząc treści na stronę internetową, musisz pamiętać o tym, że piszesz przede wszystkim do człowieka, a nie do robotów Google, dlatego audyt strony online nie do końca się tutaj sprawdzi. Jeśli czytelnik uzna Twój content za wartościowy, tak samo potraktują go algorytmy.

Należy jednak pamiętać, że content to nie tylko teksty. To także inne elementy znajdujące się na stronie jak na przykład grafiki, fotografie czy też materiały wideo. Co zrobić, by elementy graficzne miały pozytywny wpływ na pozycjonowanie stron www? W tym celu należy zadbać o odpowiednią nazwę pliku, tytuł, opis, format, a także rozmiar.

Zainteresowany? Skorzystaj z pozycjonowania w BauerSEO!!!