Zadbaj o User Experience

Pod pojęciem User Experience (UX) rozumiemy doświadczenie użytkownika z pobytu na stronie. Najogólniej mówiąc: jeśli użytkownik będzie zadowolony z odwiedzin na naszej witrynie, będą także zadowolone algorytmy Google – a to właśnie chodzi w pozycjonowaniu w wyszukiwarkach. Musisz zatem zadbać o to, by korzystanie z serwisu było dla użytkownika wygodne, proste i intuicyjne, a przy tym sprawiało przyjemność i zaspokajało jego potrzeby – tak, by szybko znalazł to, czego szukał i by chciał wrócić na naszą stronę.

Jak User Experience wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

Jeśli poruszanie się po witrynie jest łatwe, a nawet i przyjemne, jest duża szansa na to, że użytkownik zostanie na niej i zainteresuje się jej zawartością. Chętniej też do niej wróci oraz udostępni ją znajomym. Przyjazna dla użytkownika witryna zachęca do konwersji i zmniejsza wskaźnik odrzuceń.

Jakie elementy witryny wpływają na doświadczenie użytkownika, a tym samym na pozycjonowanie stron? Tutaj należy wymienić kilka czynników, tj.:

  • nawigacja – pomagająca użytkownikowi znaleźć to, czego szuka, za pomocą maksymalnie 3-4 kliknięć,
  • wygląd strony – przyjazne dla oka kolory i fonty, formatowanie treści, brak nachalnych reklam i innych wyskakujących okienek,
  • słowa kluczowe – jedynie naturalne użycie (przesycenie zniechęca użytkownika do zapoznania się z tekstem),
  • czas ładowania strony – zbyt długi czas oczekiwania jest często przyczyną odrzuceń,
  • responsywnośćpozycjonowanie i optymalizacja stron pod kątem prawidłowego wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Zainteresowany? Skorzystaj z pozycjonowania w BauerSEO!!!